Copyright 2014
Friday, All Rights Reserved.

Tabere de ski

Share on Google+1Tweet about this on Twitter0Share on Facebook77

Tabara de ski Austria 2015

Tabara de ski Austria in vacanta de anul nou

Tabara face parte din programul Tabere de Ski al Smiley Sport Club
Participanti: tabara de ski si snowboard 2015 Austria destinata incepatorilor si celor de nivel mediu si care vor sa progreseze
Perioada: 29.12.2014 – 04.01.2015,  tabara de ski si snowboard in vacanta de Revelion
Locatie:  Semmering, Austria la doar 510 km de granita. 
Zona de ski: Zauberberg si Stuhleck, doua zone apropiate ce insumeaza 38 km partie
Cazare: Hotel Zauberblick *** la doar 500m distanta de partie, cu camere triple si cvadruple, baie proprie. Micul dejun si cina vor fi servite sub forma de bufet in restaurantul hotelului.
 

Revelion ski Austria

Revelion 2014 - 2015 ski in Austria, o alternativa de luat in calcul pentru toti cei care doresc sa petreaca cateva zile la trecerea dintre ani la ski in Austria la un pret civilizat. Perioada: 30.12.2014 - 03.01.2015, incepe Anul nou pe partiile din Austria Locatie si Zona de ski: Semmering, Austria la doar 510 km de granita; Zauberberg si Stuhleck ce insumeaza 38 km de partie  Cazare: Hotel Zauberblick***, camere duble, triple sau cvadruple,cu baie proprie; demipensiune sub forma de bufet si cina de Revelion; 500m distanta de partie, acces zona spa hotel vecin.

Mai multe detaliiMai multe detalii

Tabara de ski si snowboard 2015 Italia

Perioada: 30.01 – 07.02.2015, 9 zile de tabara de ski si snowboard 2015 in Italia
Locatie:  Italia in inima Dolomitilor, pe Val di Fassa. 
Zona de ski: Val di Fassa parte a Dolomitilor, unii dintre cei mai spectaculosi munti, inclusi in patrimoniul mondial UNESCO. 235 km pentru toate nivelele, 128 partii foarte bine conectate intre ele. 
Cazare: Dupa ce in vara trecuta am vazut la fata locului mai multe hoteluri putem spune despre Club Hotel Regina E Fassa*** ca este locatia de cazare adecvata care va asigura tot confortul participantilor in tabara de ski si snowboard 2015.  
Lectii de ski si snowboard pentru toate nivelele, de la Novice la Experimentat
 

Vacanta schi Austria 2015, Wildschonau

Vacanta la schi in Austria pentru familii cu copii de gradinita, lectii de schi pentru cei mici relxare pentru adulti
Participanti: Familii cu copii cu varta 3 - 6 ani
Perioada: 04.01.2015 - 11.01.2015
Locatie: Wildschonau, Tirol Austria
Zona de ski: Ski Jewel Alpbachtal Wildschonau, 145 km de partie pentru toate nivelele: 32 km albastre, 78 km rosii, 18 km negre si 17 km rute freeride.
Cazare: Hotel Schneeberger***, camere duble, triple sau cvadruple, restaurant, zona wellness cu sauna si baie de aburi, la doar 300m de partie

Vacanta schi Austria 2015 – Kitzbuhel

Participanti: Familii cu copii cu varsta incepand cu 3 ani
Perioada pentru Vacanta Schi Austria 2015 Kitzbuhel: 24.01 – 30.01.2015
Locatie:  Vacanta Schi Austria 2015 de la sfarsitul lunii ianuarie va avea loc intr-o zona binecunoscuta pentru membrii nostri, zona Kitzbuhel. 
Zona de schi: Zona de ski Kitzbuhel insumeaza in totalitate 170 km de partii, dintre care 67 km albastre (usoare), 79 km rosii (dificultate medie) si 24 km partii negre (dificultate ridicata). Pe langa aceste mai sunt inca 32 de km de partii marcate dar neamenajate, pentru iubitorii freeride-ului si schiului pe movile. 
Cazare vacanta schi Austria 2015: Sporthotel Kögler **** in camere duble, triple, cvadruple sau apartamente. Hotelul mai detine: restaurant mobilat traditional, bar cu semineu, parcare inclusa, camera pentru schiuri si clapari, zona wellness cu o piscina 300 m², bazin pentru copii, sauna finlandeza, sauna organica, baie de aburi, bazin Kneipp, jacuzzi, camera de relaxare.
Share on Google+1Tweet about this on Twitter0Share on Facebook77