Copyright 2014
Friday, All Rights Reserved.

Tenis de camp

Antrenamente adulti

Bineinteles ca nu ii puteam neglija pe adulti.  antrenamentele de initiere sau de imbunatatire a nivelului loviturilor au scopul de ai ajuta sa se bucure cat mai mult de timpul petrecut pe teren.

Programele pe care le-am gandit pentru cei care aleg sa joace tenis impreuna cu noi au fost concepute cu gandul de a oferi posibilitatea unei cresteri si dezvoltari naturale celor care incep tenisul de mici, urmarind sa fie adaptate atat gradului lor de dezvoltare fizica cat si psihica. In toate acestea ii avem alaturi pe cei de la Activ Club care ne-au dat suportul si ne-au pus la dispozitie facilitatile bazei sportive. Cu ajutorul unei progresii gradate date de programul Tenis 10, cei mici se vor transforma in timp in niste mici jucatori de tenis, accentul fiind pus pe acumulare si dezvoltare, nu pe rezultate si performante obtinute. Pe masura ce tinerii jucatori se dezvolta vor avea posibilitatea alegerii a doua tipuri de programe:

  • Junior - pentru cei ce doresc sa continue sa joace si la o varsta mai mare, doresc sa fie intr-o forma fizica buna si sa isi depaseasca nivelul, fara a participa la un program de antrenament foarte intens.
  • Performanta - pentru cei care doresc sa isi duca jocul catre un nivel inalt, pentru cei carora le place competitia, pentru cei ce doresc sa devina campioni.
Serveste, joaca, puncteaza
un program ce se desfasoara tinand cont de posibilitatile si nevoile copiilor cu varsta cuprinsa intre 4 si 10 ani
Distractie, Antrenamente, Prieteni
Un program prin care noi ii incurajam sa joace si pe cei care nu au inceput tenisul inaintea varstei de 12 ani sau pe cei care doresc sa joace de placere, fara a face performanta.
Game # Set # Meci
Cei care viseaza ca intr-o buna zi sa ajunga sa joace ca si idolii lor au alaturi o intreaga echipa de profesionisti care se ocupa de toate laturile antenamentului: tehnica, tactica, pregatire fizica, pregatire psihologica, nutritie
Cursuri tenis
Fie ca vrei sa lovesti pentru prima data mingea cu racheta, ca vrei sa iti imbunatatesti loviturile sau ca vrei sa iti duci jocul la un nivel mai competitiv, cu ajutorul lectiilor private si a maximului de atentie oferit de echipa noastra poti obtine rezultatele dorite.
Motricitate

Pregatire Fizica

un program de pregatire fizica ce va urmari o progresie de la general la specific si va tine cont de varsta participantilor

Monitorizare

Masuratori somato-antropometrice

o supraveghere si monitorizare contiunua a fiecarui copil in parte din punct de vedere somato-antropometric

Dezvoltare personala

Pregatire mentala

activitati de dezvoltare personala si pregatire mentala care treptat vor atinge specificitatea jocului de tenis

Educatie alimentara

Nutritie

controlul greutatii corporale si educarea obiceiurilor alimentare cu ajutorul unui nutritionist, pentru a maximiza rezultatele din teren.

Recuperare fizica

Refacere

posibilitatile de refacere dupa efort oferite prin facilitatile clubului: piscina, sauna, masaj

Sala Fitness
Bazin inot
Restaurant

Contacteaza-ne

Vino sa bati mingea cu noi !

Mobil
0728.043.716
Email
smileysportclub@gmail.com
Baza Sportiva Activ Club
Arad, str Infanteriei FN (cartier Subcetate)

lasa-ne un mesaj