Copyright 2014
Friday, All Rights Reserved.

Vacanta ski Austria familii

Tabere de Ski & Vacante la Ski

Tabere de ski, vacante .... sunt o multime de organizatori, iar multi dintre noi aleg sa isi petreaca vacanta de iarna la ski. Nu e rau deloc pentru ca e tare frumos iarna la munte, pe partie, cu prietenii.

Ce stim noi si mai ales cum stim noi sa facem puteti afla in randurile urmatoare.

 • Ce experienta avem?
  Acum 18 ani, am organizat prima noastra tabara de ski cu un grup restrans de copii, iar acum 10 ani a luat fiinta Smiley Sport Club ca urmare a dezvoltarii activitatilor si ca o necesitate a mai unei mai bune organizari. Avem organizate in tot acest timp zeci de evenimente, la care au participat numerosi membri ai clubului iar sezonul trecut, peste 400 de membri activi care au luat parte la actiunile organizate de noi.
 • Ce facem noi?
  Ne ocupam pentru tine de organizarea de la A la Z a taberelor si vacantelor la ski. De la cazare, masa, transport, skipass si pana la lectiile de schi totul este gandit pentru confortul participantilor si in asa fel incat sa nu iti mai ramana nimic de facut decat sa te bucuri de zapada.
 • Tabara de schi sau vacanta la schi cu familia?
  Va oferim ambele variante. Cei care doresc sa isi petreaca vacanta de iarna la schi impreuna cu familia o pot face impreuna cu noi. Pe parcursul zilei copii vor fi in grija instructorilor nostri iar serile le puteti petrece impreuna schimband impresii cu privire la intamplarile din timpul zilei si distrandu-va. De asemenea copiii singuri, fara parinti sunt bineveniti in actiunile noastre. Ei vor fi integrati in programul zilnic si vor fi supervizati pe tot parcursul taberei de catre instructorii nostri.
 • Ce echipa avem?
  Punem la dispozitia membrilor clubului o echipa de 12 monitori de ski si snowboard. Toti membrii echipei noastre de schi si snowboard sunt Monitori Profesionisti, membri ai Asociatiei Monitorilor de Schi Profesionisti din Romania, afiliata ISIA (International Ski Instructors Association), unii dintre si absolventi ai studiilor superioare de profil (Educatie Fizica si Sport) cu o bogata experienta in lucrul cu copiii.
 • Unde mergem?
  Locatiile pe care le propunem membrilor clubului pentru taberele de ski si vacantele pe care le organizam sunt locatii verificate de noi in zone de ski din Austria si Italia. Alegem cu atentie locatii in care membrii clubului sa se poata bucura cu adevarat de facilitatile oferite si sa beneficieze de servicii de calitate.
 • Lectii de schi & snowboard
  Suntem mai interesati de modul in care copilul tau sau tu cobori o partie, de tehnica, de modul in care gestionezi diferite tipuri de partie si zapada, decat de culoarea partiei sau de cati kilometri facem in fiecare zi. Daca urmaresti aceleasi lucruri esti binevenit in randurile membrilor nostri.Copiii sunt introdusi intr-un sistem in care, in stransa legatura cu varsta si posibilitatile fiziologice, pe parcursul mai multor tabere de schi vor parcurge etape care vor urma o linia metodica si o crestere gradata a nivelului de dificultate si a elementelor tehnice invatate.
 • Rezervari si plata
  Rezervarea se face in baza trimiterii unei solicitari online, completarea unui formular de inscriere si achitarea unui avans. Cu 40 zile inainte de plecare se achita restul de plata.

Program tabere & vacante la schi

Sezon 2017 - 2018

Programul afisat este cel din sezonul 2017 - 2018. In perioada urmatoare vom incarca pe site informatiile despre sezonul viitor de ski. Pana atunci cei care doriti sa fiti la curent cu informatiile noastre va puteti abona la newsletterul nostru folosind formularul din pagina HOME  sau dand like paginii noastre de Facebook

Deschidere sezon ski - 1 Decembrie

Participanti: adulti
Perioada: 30.11 - 07.12.2017
Locatie:  Livigno, Lombardia - Italia
Zona de ski: Livigno, 115 km partie, 2800 m altitudine
Cazare: apartamente complet utilate

Deschidem sezonul de ski si snowboard in saptamana cu 1 Decembrie. O saptamana cu 2 zile libere in care si asa nu prea se intampla mare lucru astfel incat este momentul ideal sa evadam. Daca vrei sa schiezi impreuna cu membri ai echipei noastre de instructori, sa iti mai rafinezi stilul, sa ai parte de partii libere, distractie, shopping (zona duty free) vino si tu cu noi!!! 

 Daca esti interesat Contacteaza-neContacteaza-ne

30.11 - 07.12
30.12 - 06.01

Revelion la schi

Participanti: Copii 6 - 12 ani, parinti insotitori
Perioada: Revelion 2018, 30.12 - 06.01
Lectii de ski pentru copii incepatori sau de nivel mediu.
Locatie:  Val di Fassa Italia
Zona de ski: Val di Fassa / Super Dolomiti
Cazare si masa: Hotel ***

Celor care la trecerea dintr-un an in altul vor mai mult decat o simpla noapte la un restaurant le oferim o saptamana de distractie, o saptamana de Revelion la schi in Italia.

Detalii AiciDetalii Aici

Tabara de ski

Participanti: Copii incepand cu 6 ani, parinti insotitori, familii
Perioada pentru Tabara Ski: 07.01 - 14.01.2018
Lectii de ski si snowboard pentru copii incepatori, de nivel mediu si avansat.
Locatie: Val di Fassa, Italia
Zona de ski: Val di Fassa / Super Dolomiti
Cazare si masa: Hotel ***

Aceasta Tabara de ski este o tabara destinata schiorilor de toate nivelele cu varsta incepand cu 6 ani. Pentru ca stim ca parintii se bucura sa ii poata vedea pe cei mici facand primii pasi pe skiuri si dat fiind ca este vacanta si in acelasi timp perioada de concedii parintii insotitori sunt bineveniti alaturi de grup, putandu-se astfel bucura de copii, ski si concediu in acelasi timp. Va propunem cu alte cuvinte o tabara la ski pentru toata familia. Adultii care doresc lectii de schi pot si ei beneficia de acest lucru la cerere.

Detalii AiciDetalii Aici

07 - 14.01
20.01 - 27.01

Vacanta ski Austria 2018 – Kitzbuhel

Participanti: Familii cu copii cu varsta incepand cu 3 ani
Perioada pentru Vacanta Ski Austria: 20.01 – 27.01.2017
Lectii de ski pentru copii de gradinita 3 - 6 ani
Locatie:  Vacanta Ski Austria 2018 de la sfarsitul lunii ianuarie va avea loc intr-o zona binecunoscuta pentru membrii nostri, zona Kitzbuhel
Zona de ski: Zona de ski Kitzbuhel insumeaza in totalitate 170 km de partii, de toate gradele de dificultate. 
Cazare vacanta ski Austria 2018: Hotel **** in camere duble, triple, cvadruple sau apartamente. Hotelul mai detine: restaurant mobilat traditional, bar cu semineu, parcare inclusa, camera pentru skiuri si clapari, zona wellness cu o piscina 300 m², bazin pentru copii, sauna finlandeza, sauna organica, baie de aburi, bazin Kneipp, jacuzzi, camera de relaxare.

Vacanta ski familii Austria - Kaprun

Participanti: Familii cu copii cu varsta intre cu 4 si 12 ani
Perioada pentru Vacanta Ski: 27.01 – 03.02.2018
Lectii de ski pentru copii incepatori si medii 
Locatie:  Kaprun, Austria
Zona de ski: Zell am See - Kaprun, Kitzsteinhorn
Cazare si masa: Hotel ****
Vacanta schi Austria de la sfarsitul lunii ianuarie va avea loc intr-o zona in care am organizat de-a lungul timpului parte din actiunile noastre din Austria. Zell am See - Kaprun este o zona excelenta pentru vacantele  la schi ale familiilor  cu copii.
Vacanta schi Austria Kaprun este destinata familiilor care isi doresc o vacanta intr-o perioada mai linistita.
 
 
 
27.01 - 03.02
03.02 - 10.02

Tabara de ski si snowboard 2018

Perioada: 03.02 - 10.02.2018,  tabara de ski si snowboard
Locatie:   Val di Fassa, Italia
Zona de ski: Val di Fassa / Super Dolomiti
Cazare si masa: Hotel ***
Lectii de ski si snowboard pentru copii incepatori medii si avensati
 
Aceasta Tabara de ski este o tabara destinata schiorilor de toate nivelele cu varsta incepand cu 6 ani. Pentru ca stim ca parintii se bucura sa ii poata vedea pe cei mici facand primii pasi pe skiuri si dat fiind ca este vacanta si in acelasi timp perioada de concedii parintii insotitori sunt bineveniti alaturi de grup, putandu-se astfel bucura de copii, ski si concediu in acelasi timp. Va propunem cu alte cuvinte o tabara la ski pentru toata familia. Adultii care doresc lectii de schi pot si ei beneficia de acest lucru la cerere.
 

Vacanta ski familii

 O vacanta pentru membrii nostri ca pot sa isi ia concediu la sfarsitul lunii februarie.
Perioada pentru Tabara Ski: 24.02 – 03.03.2018
Locatie:  
Zona de ski: 

Cazare si masa: 

Lectii de ski si snowboard pentru toate nivelele, coordonate de echipa noastra de instructori. 
 
REVENIM IN CURAND CU DETALII. DACA DORESTI INFORMATII PANA ATUNCI Contacteaza-neContacteaza-ne
 
25.02 - 04.03

Daca programul sau locatiile propuse de noi nu sunt potrivite pentru dumneavoastra, CONTACTATI-NE si vom face tot posibilul pentru a va satisface cerintele.