Copyright 2014
Friday, All Rights Reserved.

Vacanta ski Austria familii

Tabere de Ski & Vacante la Ski

Tabere de ski .... toata lumea face, toata lumea merge.... una, doua tabere de ski pe iarna, plus weekenduri la ski dupa aceea. Nu e rau deloc pentru ca e tare frumos iarna la munte, pe partie, cu prietenii.

Acum mai mult de 15 ani, cand am inceput noi sa facem tabere de ski, parca nu erau asa de multe. Nici noi nu faceam atatea. Sunt mai mult de 15 ierni in care in taberele de ski pe care le-am organizat am crescut impreuna, noi si numerosii copii care au trecut prin mainile echipei de monitori a Smiley Sport Club. Am crescut si ne place sa credem ca am facut-o si datorita faptului ca ne facem treaba bine, ca avem o echipa in care nu a patruns orice individ care e "pasionat de ski" si atat, ca am fost de fiecare data aproape de copiii care au venit cu noi, pasandu-ne de ei, ca ne-am dorit cu adevarat sa invete sa schieze si le-am oferit experienta, pasiunea, bucuria si grija noastra.

Sa schiezi nu este = cu a cobori o partie de sus in jos, nu numai rezultatul conteaza ci si modul in care o faci. Sa skiezi inseamna tehnica, inseamna sa fii capabil sa te adaptezi la conditii diferite de zapada si la inclinatii diferite ale partiei, sa fii capabil sa iti controlezi viteza, pozitia corpului, sa nu iti pui in pericol integritatea corporala,  sa nu consumi energie ca un tractor care ara partia ci sa te poti bucura de libertate, zapada, prieteni, munte.

Copiii care vin in tabere de ski cu noi invata aceste lucruri, parcurgand linia metodica si fiecare nivel in parte, lucrand in grupe omogene, dand teste de absolvire a nivelelor parcurse. Taberele noastre de ski nu sunt niste simple excursii la ski in care plimbam copiii pe partie timp de o saptamana. In aceste tabere de ski copiii se antreneaza, progeseaza, distrandu-se in acelasi timp si fiind in siguranta sub atenta monitorizare a instructorilor.

Pentru ca nu puteam sa ii neglijam pe cei mai mici, pe cei de gradinita, care din punctul nostru de vedere nu pot sa mearga inca singuri in tabere de ski, iar doamna educatoare cu siguranta nu poate tine loc de mama si tata pentru 20 de copii, am ales sa organizam vacante la ski pentru familii cu copii de  gradinita. Pe parcursul unei saptamani cei mici petrec timp impreuna cu parintii, se bucura de aer curat, munte, zapada, avand astfel confort psihic si putand face primii pasi pe skiuri impreuna cu instructorii nostri fara a se simti abandonati in tabara. Parintii deasemenea pot beneficia de o vacanta la ski mult mai repede decat s-ar fi putut astepta.

In aceasta sectiune vom incarca calendarul actiunilor la ski si snowboard pe care le organizam pentru membrii nostri in sezonul de ski 2017 - 2018

Cele de mai jos sunt actiunile organizate de noi in diverse zone de ski din strainatate in iarna ce urmeaza. Pe langa aceste locatii in care am desfasurat activitati pe parcursul ultimelor sezoane, intentionam sa mai adaugam in acest sezon altele noi. Pe masura ce programul se va contura, vor mai aparea actiuni si in alte perioade decat cele postate in acest moment. Pe langa ele intentionam sa organizam, in functie de conditiile de zapada, mai multe weekenduri la ski in tara in diferite zone de ski, pentru care vom adauga la momentul potrivit datele concrete. 

Daca programul sau locatiile propuse de noi nu sunt potrivite pentru dumneavoastra, CONTACTATI-NE si vom face tot posibilul pentru a va satisface cerintele.

Deschidere sezon ski - 1 Decembrie

Participanti: adulti
Perioada: 30.11 - 07.12.2017
Locatie:  Livigno, Lombardia - Italia
Zona de ski: Livigno, 115 km partie, 2800 m altitudine
Cazare: apartamente complet utilate

Deschidem sezonul de ski si snowboard in saptamana cu 1 Decembrie. O saptamana cu 2 zile libere in care si asa nu prea se intampla mare lucru astfel incat este momentul ideal sa evadam. Daca vrei sa schiezi impreuna cu membri ai echipei noastre de instructori, sa iti mai rafinezi stilul, sa ai parte de partii libere, distractie, shopping (zona duty free) vino si tu cu noi!!! 

 Daca esti interesat Contacteaza-neContacteaza-ne

30.11 - 07.12
30.12 - 06.01

Revelion la schi

Participanti: Copii 6 - 12 ani, parinti insotitori
Perioada: Revelion 2018, 30.12 - 06.01
Lectii de ski pentru copii incepatori sau de nivel mediu.
Locatie:  Val di Fassa Italia
Zona de ski: Val di Fassa / Super Dolomiti
Cazare si masa: Hotel ***

Celor care la trecerea dintr-un an in altul vor mai mult decat o simpla noapte la un restaurant le oferim o saptamana de distractie, o saptamana de Revelion la schi in Italia.

Detalii AiciDetalii Aici

Tabara de ski

Participanti: Copii incepand cu 6 ani, parinti insotitori, familii
Perioada pentru Tabara Ski: 07.01 - 14.01.2018
Lectii de ski si snowboard pentru copii incepatori, de nivel mediu si avansat.
Locatie: Val di Fassa, Italia
Zona de ski: Val di Fassa / Super Dolomiti
Cazare si masa: Hotel ***

Aceasta Tabara de ski este o tabara destinata schiorilor de toate nivelele cu varsta incepand cu 6 ani. Pentru ca stim ca parintii se bucura sa ii poata vedea pe cei mici facand primii pasi pe skiuri si dat fiind ca este vacanta si in acelasi timp perioada de concedii parintii insotitori sunt bineveniti alaturi de grup, putandu-se astfel bucura de copii, ski si concediu in acelasi timp. Va propunem cu alte cuvinte o tabara la ski pentru toata familia. Adultii care doresc lectii de schi pot si ei beneficia de acest lucru la cerere.

Detalii AiciDetalii Aici

07 - 14.01
20.01 - 27.01

Vacanta ski Austria 2018 – Kitzbuhel

Participanti: Familii cu copii cu varsta incepand cu 3 ani
Perioada pentru Vacanta Ski Austria: 20.01 – 27.01.2017
Lectii de ski pentru copii de gradinita 3 - 6 ani
Locatie:  Vacanta Ski Austria 2018 de la sfarsitul lunii ianuarie va avea loc intr-o zona binecunoscuta pentru membrii nostri, zona Kitzbuhel
Zona de ski: Zona de ski Kitzbuhel insumeaza in totalitate 170 km de partii, de toate gradele de dificultate. 
Cazare vacanta ski Austria 2018: Hotel **** in camere duble, triple, cvadruple sau apartamente. Hotelul mai detine: restaurant mobilat traditional, bar cu semineu, parcare inclusa, camera pentru skiuri si clapari, zona wellness cu o piscina 300 m², bazin pentru copii, sauna finlandeza, sauna organica, baie de aburi, bazin Kneipp, jacuzzi, camera de relaxare.

Vacanta ski familii Austria - Kaprun

Participanti: Familii cu copii cu varsta intre cu 4 si 12 ani
Perioada pentru Vacanta Ski: 27.01 – 03.02.2018
Lectii de ski pentru copii incepatori si medii 
Locatie:  Kaprun, Austria
Zona de ski: Zell am See - Kaprun, Kitzsteinhorn
Cazare si masa: Hotel ****
Vacanta schi Austria de la sfarsitul lunii ianuarie va avea loc intr-o zona in care am organizat de-a lungul timpului parte din actiunile noastre din Austria. Zell am See - Kaprun este o zona excelenta pentru vacantele  la schi ale familiilor  cu copii.
Vacanta schi Austria Kaprun este destinata familiilor care isi doresc o vacanta intr-o perioada mai linistita.
 
 
 
27.01 - 03.02
03.02 - 10.02

Tabara de ski si snowboard 2018

Perioada: 03.02 - 10.02.2018,  tabara de ski si snowboard
Locatie:   Val di Fassa, Italia
Zona de ski: Val di Fassa / Super Dolomiti
Cazare si masa: Hotel ***
Lectii de ski si snowboard pentru copii incepatori medii si avensati
 
Aceasta Tabara de ski este o tabara destinata schiorilor de toate nivelele cu varsta incepand cu 6 ani. Pentru ca stim ca parintii se bucura sa ii poata vedea pe cei mici facand primii pasi pe skiuri si dat fiind ca este vacanta si in acelasi timp perioada de concedii parintii insotitori sunt bineveniti alaturi de grup, putandu-se astfel bucura de copii, ski si concediu in acelasi timp. Va propunem cu alte cuvinte o tabara la ski pentru toata familia. Adultii care doresc lectii de schi pot si ei beneficia de acest lucru la cerere.
 

Vacanta ski familii

 O vacanta pentru membrii nostri ca pot sa isi ia concediu la sfarsitul lunii februarie.
Perioada pentru Tabara Ski: 24.02 – 03.03.2018
Locatie:  
Zona de ski: 

Cazare si masa: 

Lectii de ski si snowboard pentru toate nivelele, coordonate de echipa noastra de instructori. 
 
REVENIM IN CURAND CU DETALII. DACA DORESTI INFORMATII PANA ATUNCI Contacteaza-neContacteaza-ne
 
25.02 - 04.03